Z myślą o osobach planujących przyjść na zajęcia w ramach działalności klubu Volup przygotowaliśmy poniższy przewodnik. Ma on na celu ułatwić dostęp do naszych grup sportowych oraz odpowiedzieć na najczęściej pojawiające się pytania.

Kiedy i gdzie odbywają się zajęcia?

 • Pływanie

Pływanie z instruktorką odbywa się co sobotę w godzinach 16:00 – 17:15 na pływalni w Ośrodku Polonia w Warszawie (więcej).

 • Tenis stołowy

Sekcja tymczasowo zawieszona.

 • Badminton

Zajęcia z badmintona odbywają się co piątek w godzinach 20:00 – 22:00 na hali sportowej przy ul. Trzech Budrysów 32 w Warszawie (więcej).

 • Siatkówka

Zajęcia z siatkówki odbywają się w każdy poniedziałek i środę w godzinach 20:00 – 22:00 na hali sportowej przy ul. Braci Załuskich 1 w Warszawie (więcej). Grupa dla początkujących spotyka się w środy, natomiast grupy średnio-zaawansowana i zaawansowana w poniedziałki i środy.

Czy na zajęcia obowiązują zapisy?

Tak, na wszystkie zajęcia obowiązują zapisy przez formularz rezerwacyjny dostępny na każdej z podstron poszczególnej sekcji.

Osoby, które wybierają się na zajęcia po raz pierwszy, gorąco zachęcamy do wcześniejszego kontaktu mailowego (info@volup.pl) lub poprzez fanpage na portalu Facebook.

Jaki jest koszt uczestnictwa w zajęciach?

Pierwszy trening jest bezpłatny w przypadku zajęć z badmintona, jak i z siatkówki (z wyjątkiem treningów z instruktorką).

 • Badminton

Uczestnictwo w pojedynczych zajęciach z badmintona kosztuje 25 PLN.

 • Siatkówka

Uczestnictwo w pojedynczych zajęciach z siatkówki kosztuje 20 PLN z wyjątkiem treningu z instruktorką, który kosztuje 25 PLN.

 • Pływanie

Uczestnictwo w pojedynczych zajęciach z pływania kosztuje 25 PLN i obejmuje wstęp na basen, opłatę za instruktorkę oraz ubezpieczenie NNW.

 • Tenis stołowy

Sekcja tymczasowo zawieszona.

Jak przygotować się na zajęcia?

Niezależnie od dyscypliny na zajęcia należy zabrać strój sportowy (koszulkę, krótkie spodenki oraz wygodne obuwie sportowe) lub kąpielowy (przylegający kostium/kąpielówki bez kieszeni) w przypadku pływania. Do dyspozycji uczestników są szatnie, toalety oraz natryski. Wszelką biżuterię należy przed wejściem na halę lub pływalnię zostawić w szatni. Sprzęt sportowy dla badmintona, siatkówki i tenisa stołowego jest w całości zapewniony przez organizatorów: w przypadku siatkówki są to siatki oraz piłki; w przypadku badmintona lotki, rakietki oraz siatki; w przypadku tenisa stołowego stoły, rakietki oraz piłeczki.

Jeżeli ktoś nie jest pewny swojego stanu zdrowotnego, przebył długą chorobę lub nie uprawiał sportu przez dłuższy czas, zachęcamy do konsultacji z lekarzem przed przyjściem na zajęcia.

Jaki jest poziom sportowy na zajęciach?

 • Pływanie

Uczestnicy treningów pływania podzieleni są na trzy poziomy zaawansowania według decyzji instruktorki.

 • Tenis stołowy

Sekcja tymczasowo zawieszona.

 • Badminton

Zajęcia z badmintona odbywają się w grupach mieszanych, a uczestnicy rozgrywają między sobą spotkania bez podziału na poziomy. Osobom o mniejszym doświadczeniu pomaga opiekun grupy, który pełni także rolę instruktora.

 • Siatkówka

Uczestnicy zajęć z siatkówki podzieleni są na trzy grupy według poziomu swojej gry: poziom A/B+ (zaawansowany), poziom B-/C (średnio-zaawansowany), poziom C- (zajęcia dla początkujących z instruktorką – więcej).

W jaki sposób zweryfikować własny poziom sportowy?

 • Badminton, Tenis stołowy, Pływanie

patrz wyżej

 • Siatkówka

Poniższe opisy mają na celu pomóc nowym osobom w doborze właściwego dla siebie poziomu:

 • poziom C- (zajęcia dla początkujących z instruktorką) – poziom skierowany do osób, które dawno lub nigdy nie grały w siatkówkę na hali i potrzebują treningu w zakresie podstawowych elementów dyscypliny, takich jak odbicie górą, odbicie dołem, zagrywka czy atak. Dopiero należyte opanowanie wspomnianych elementów pozwala na przejście do grupy bez instruktorki (więcej),
 • poziom B-/C (średnio-zaawansowany) – poziom przeznaczony dla osób, które regularnie uprawiają siatkówkę amatorsko, a podstawowe elementy dyscypliny, takie jak odbicie górą, odbicie dołem, zagrywka czy atak nie sprawiają im problemów. Osoby te znają także szczegółowe zasady gry, wiedzą, jak ustawić się odpowiednio na boisku, potrafią się na nim poruszać w trakcie akcji oraz biorą czynny udział w grze,
 • poziom A/B+ (zaawansowany) – poziom dedykowany osobom, które wcześniej trenowały siatkówkę oraz wyróżniają się umiejętnościami technicznymi i motorycznymi na tle innych uczestników. Osoby te powinny posiadać uniwersalne zdolności pozwalające na grę na wysokim poziomie na różnych pozycjach, takich jak przyjmujący, atakujący czy rozgrywający. Powinny także brać regularny udział w zawodach (np. turnieje, liga korporacyjna) odpowiadających poziomowi A/B+.

Jeżeli po zapoznaniu się z powyższymi opisami dalej nie jest jasne, jaki poziom wybrać dla siebie, zachęcamy do przybycia na zajęcia, gdzie w doborze poziomu pomoże jeden z opiekunów grupy siatkarskiej.

Jeżeli w powyższym przewodniku brakuje odpowiedzi na Twoje pytanie, zapraszamy do kontaktu.