Uwaga! Poniższe informacje dotyczą stanu sprzed zawieszenia działalności klubu wynikającej z sytuacji epidemiologicznej w kraju. Po szczegóły zapraszamy na podstrony poszczególnych sekcji lub turniejów.


Z myślą o osobach planujących przyjść na zajęcia w ramach działalności klubu Volup przygotowaliśmy poniższy przewodnik. Ma on na celu ułatwić dostęp do naszych grup sportowych oraz odpowiedzieć na najczęściej pojawiające się pytania.

Kiedy i gdzie odbywają się zajęcia?

 • Pływanie

Pływanie z instruktorką odbywa się co sobotę w godzinach 17:00 – 18:30 na pływalni Ośrodku Polonia przy ul. Konwiktorskiej 6 w Warszawie (więcej).

 • Tenis stołowy

Spotkania z tenisem stołowym odbywają się co niedzielę w godzinach 18:00 – 20:00 na hali sportowej przy ul. Solec 71 w Warszawie (więcej).

 • Badminton

Zajęcia z badmintona odbywają się co piątek w godzinach 20:00 – 22:00 na hali sportowej przy ul. Nowolipie 8 w Warszawie (więcej).

 • Siatkówka

Zajęcia z siatkówki odbywają się w każdy poniedziałek i środę w godzinach 20:00 – 22:00 na hali sportowej przy ul. Braci Załuskich 1 w Warszawie (więcej). Grupa dla początkujących spotyka się w poniedziałki, natomiast grupy średnio-zaawansowana i zaawansowana w poniedziałki i środy.

Czy na zajęcia obowiązują zapisy?

Na badminton, pływanie, tenis stołowy oraz zajęcia z siatkówki z trenerką obowiązują zapisy przez formularz rezerwacyjny dostępny na każdej z podstron poszczególnej sekcji.

W zajęciach z siatkówki można wziąć udział bez wcześniejszej rejestracji. Natomiast osoby, które wybierają się na zajęcia po raz pierwszy, gorąco zachęcamy do wcześniejszego kontaktu mailowego (info@volup.pl) lub poprzez fanpage na portalu Facebook.

Jaki jest koszt uczestnictwa w zajęciach?

Pierwszy trening jest bezpłatny w przypadku zajęć z badmintona, jak i z siatkówki.

 • Badminton

Uczestnictwo w pojedynczych zajęciach z badmintona kosztuje 25 PLN (22,50 PLN z Kartą Warszawiaka lub Kartą Młodego Warszawiaka).

 • Siatkówka

Uczestnictwo w pojedynczych zajęciach z siatkówki kosztuje 20 PLN (18,00 PLN z Kartą Warszawiaka lub Kartą Młodego Warszawiaka) z wyjątkiem treningu z instruktorką, który kosztuje 25 PLN (22,50 PLN z Kartą Warszawiaka lub Kartą Młodego Warszawiaka).

 • Pływanie

Uczestnictwo w pojedynczych zajęciach z pływania kosztuje 11 PLN i obejmuje wstęp na basen, opłatę za instruktorkę oraz ubezpieczenie NNW. Zniżka dla posiadaczy Karta Warszawiaka oraz Karta Młodego Warszawiaka nie obowiązuje w przypadku pływania.

 • Tenis stołowy

Uczestnictwo w pojedynczych zajęciach z tenisa stołowego kosztuje 10 PLN. Zniżka dla posiadaczy Karta Warszawiaka oraz Karta Młodego Warszawiaka nie obowiązuje w przypadku tenisa stołowego.

Jak przygotować się na zajęcia?

Niezależnie od dyscypliny na zajęcia należy zabrać strój kąpielowy (przylegający kostium/kąpielówki bez kieszeni) lub sportowy (koszulkę, krótkie spodenki oraz wygodne obuwie sportowe). Do dyspozycji uczestników są szatnie, toalety oraz natryski. Wszelką biżuterię należy przed wejściem na halę lub pływalnię zostawić w szatni. Sprzęt sportowy dla badmintona, siatkówki i tenisa stołowego jest w całości zapewniony przez organizatorów: w przypadku siatkówki są to siatki oraz piłki; w przypadku badmintona lotki, rakietki oraz siatki; w przypadku tenisa stołowego stoły, paletki oraz piłeczki.

Jeżeli ktoś nie jest pewny swojego stanu zdrowotnego, przebył długą chorobę lub nie uprawiał sportu przez dłuższy czas, zachęcamy do konsultacji z lekarzem przed przyjściem na zajęcia.

Jaki jest poziom sportowy na zajęciach?

 • Pływanie

Uczestnicy treningów pływania podzieleni są na trzy poziomy zaawansowania według decyzji instruktorki. Osoby zainteresowane zajęciami proszone są o wskazanie na podstawie samooceny swojego poziomu w formularzu rezerwacyjnym przed swoim pierwszym treningiem.

 • Tenis stołowy

Zajęcia z tenisa stołowego odbywają się w grupach mieszanych, a uczestnicy rozgrywają między sobą spotkania bez podziału na poziomy. Osobom o mniejszym doświadczeniu pomaga opiekun grupy, który przyjmuje także rolę instruktora.

 • Badminton

Zajęcia z badmintona odbywają się w grupach mieszanych, a uczestnicy rozgrywają między sobą spotkania bez podziału na poziomy. Osobom o mniejszym doświadczeniu pomaga opiekun grupy, który przyjmuje także rolę instruktora.

 • Siatkówka

Uczestnicy zajęć z siatkówki podzieleni są na trzy grupy według poziomu swojej gry: poziom A/B+ (zaawansowany), poziom B-/C (średnio-zaawansowany), poziom C- (zajęcia dla początkujących z instruktorką – więcej).

W jaki sposób zweryfikować własny poziom sportowy?

 • Badminton, Tenis stołowy, Pływanie

patrz wyżej

 • Siatkówka

Poniższe opisy mają na celu pomóc nowym osobom w doborze właściwego dla siebie poziomu:

 • poziom C- (zajęcia dla początkujących z instruktorką) – poziom skierowany do osób, które dawno lub nigdy nie grały w siatkówkę na hali i potrzebują treningu w zakresie podstawowych elementów dyscypliny, takich jak odbicie górą, odbicie dołem, zagrywka czy atak. Dopiero należyte opanowanie wspomnianych elementów pozwala na przejście do grupy bez instruktorki (więcej),
 • poziom B-/C (średnio-zaawansowany) – poziom przeznaczony dla osób, które regularnie uprawiają siatkówkę amatorsko, a podstawowe elementy dyscypliny, takie jak odbicie górą, odbicie dołem, zagrywka czy atak nie sprawiają im problemów. Osoby te znają także szczegółowe zasady gry, wiedzą, jak ustawić się odpowiednio na boisku, potrafią się na nim poruszać w trakcie akcji oraz biorą czynny udział w grze,
 • poziom A/B+ (zaawansowany) – poziom dedykowany osobom, które wcześniej trenowały siatkówkę oraz wyróżniają się umiejętnościami technicznymi i motorycznymi na tle innych uczestników. Osoby te powinny posiadać uniwersalne zdolności pozwalające na grę na wysokim poziomie na różnych pozycjach, takich jak przyjmujący, atakujący czy rozgrywający. Powinny także brać regularny udział w zawodach (np. turnieje, liga korporacyjna) odpowiadających poziomowi A/B+.

Jeżeli po zapoznaniu się z powyższymi opisami dalej nie jest jasne, jaki poziom wybrać dla siebie, zachęcamy do przybycia na zajęcia, gdzie w doborze poziomu pomoże jeden z opiekunów grupy siatkarskiej.

Jeżeli w powyższym przewodniku brakuje odpowiedzi na Twoje pytanie, zapraszamy do kontaktu.